معرفی دوره استریسک مقدماتی

دوره استریسک مقدماتی (Asterisk Fast Start) در قالب یک کمپ آموزشی 2 روزه و از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر برگزار می شود.   مباحث کلی شامل آشنایی با مفاهیم تئوری وویپ، آشنایی با استریسک، نصب و راه اندازی استریسک روی لینوکس، تنظیمات سیستم و فعال کردن قابلیت های تلفنی می باشد.
دپارتمان آموزش مینیاتل به تمامی ملزومات آموزشی سیستم های سیستم تلفنی تجهیز شده است. شما می توانید مباحث دوره را همزمان با طرح در کلاس بطور کاملا عملی انجام دهید. هر کاربر یک PC، 2 عدد تلفن IP، یک تلفن آنالوگ، یک کارت آنالوگ و یک کارت E1 در اختیار خواهد داشت.

•    استریسک چیست؟
•    آیا به استریسک به اندازه کافی تسلط دارید؟
•    چرا استریسک بهترین سیستم تلفنی است؟

   کمپ استریسک مقدماتی براساس سرفصل های رسمی شرکت دیجیوم (بنیان گزار استریسک) و در 2 روز (9 صبح تا 5 عصر) برگزار می گردد. مدرس دوره امید رضا مهاجرانی دارنده مدرک رسمی استریسک از شرکت دیجیوم (DCAP) در ایران می باشد.
 

سوالات متداول


•    آیا برای حضور در دوره باید لینوکس بدانم؟

o    خیر! کاملا درست است که استریسک روی سیستم عامل لینوکس نصب می گردد ولی شما هیچ نیازی به دانستن لینوکس در سطح حرفه ای و حتی مقدماتی ندارید!  روز اول دوره شامل نصب عملی لینوکس و آشنایی با فرامین کاربردی آن است. بنابراین شما در این دوره لینوکس را در حد راه اندازی سیستم تلفنی استریسک فرا خواهید گرفت.


•    آیا بعد از تسلط بر استریسک می توانم جایگاه شغلی مناسب تری پیدا کنم؟
o    بله ...! قطعا شما با فراگیری استریسک و تسلط بر پیاده سازی راهکارها و سیستم های مبتنی بر آن، می توانید جایگاه فعلی شغلی خود را متناسب با توانمندی هایتان ارتقا بخشید. حقیقت این است که بازار کار استریسک، بازار تقریبا جدیدی است و هنوز به اشباع نرسیده است.

•    آیا در طول دوره سیستم در اختیارم قرار میگیرد یا باید لپ تاپ همراهم داشته باشم؟
o    بله! تجهیزات آموزشی ما برای هر 6 نفر کامل است. نیازی به آوردن لپ تاپ نیست....   

   
•    آیا در پایان دوره مدرکی دریافت خواهم کرد؟
o    مدرک رسمی این دوره همان مدرک DCAP است که از طرف شرکت دیجیوم به شرکت کنندگان در دوره های رسمی پس از گذراندن آزمون های عملی و تئوری (شامل 60 سوال) اعطا می گردد ولی به دلیل تحریم بودن کشورمان، این آزمون ها در ایران برگزار نمی شود و ما فقط به شما گواهی حضور در دوره های استریسک را اعطا خواهیم کرد. اما می توانیم شما را برای دریافت مدرک بین المللی به سازمان های آسیایی برگزار کننده آزمون، معرفی کنیم.
 

دوره استریسک مبتنی بر سرفصل های آموزشی دیجیوم بصورت سالیانه در کشورهای مختلفی برگزار میشود که علاوه بر دشواری آموزش به زبان انگلیسی و  هزینه های اقامت، مبلغی در حدود 2500 دلار هزینه در بردارد.
اگر قصد یادگیری استریسک بصورت شخصی را داشته باشید، برای تست و پیاده سازی موارد، نیاز به تجهیزاتی دارید که تهیه آن مستلزم صرف هزینه های سنگین دلاری است.  این تجهیزات بصورت کامل در لابرتوار ما برای شما فراهم شده است.

آنچه که در این دوره آموزشی یاد میگیرید:

روز اول :  آشنایی و نصب لینوکس و استریسک
روز اول با معرفی سیستم تلفنی استریسک و آشنایی با مباحث اولیه Voice Over IP آغاز شده و  به کاربردهای مختلف این سیستم در سناریو های ارتباطی مختلف می پردازیم . نصب سیستم عامل لینوکس ، آموزش دستورات مورد نیاز در مدیریت سیستم های تلفنی استریسک و نصب صحیح بسته نرم افزاری استریسک از طریق کامپایل و نصب کد و اختصاصی سازی بسته ها هنگام نصب از دیگر مباحث روز اول است.


Identify
the purpose and primary functionality of Asterisk as a PBX and as an application development platform
List the functionality associated with a traditional PBX
Understand the history of Asterisk and its powerful open source community
Define the operating system environments in which Asterisk is developed and supported
Learn the basics of Linux in order to be an effective Asterisk administrator
Install and run Asterisk from the packages available for download from www.asterisk.org روز دوم : پیکربندی قابلیت های اصلی استریسک
، منوهای صوتی و کارت های تلفنی

در روز دوم با اصول پیکربندی استریسک آشنا شده و نحوه تعریف صحیح کاربران SIP، کار با تلفن های آی پی  و مسیردهی تماس ها را بررسی می کنیم . نحوه پیکربندی قابلیت های مختلفی
نظیر صندوق صوتی ، کنفرانس تلفنی و سرویس دایرکتوری از جمله مباحث مطرح شده در روز دوم خواهد بود.
با مفاهیم FXO و FXS آشنا شده  سیستم تلفنی خود را با استفاده از کارت تلفنی آنالوگ به خط شهری متصل می کنید و نحوه تعریف منوی صوتی ( IVR  ) را فرا می گیرید . همچنین با استفاده از همین کارت نحوه برقراری ارتباط با تلفن های آنالوگ معمولی را فرا میگرید .با مباحث اختصاصی سازی خطوط و نحوه رفع ایراداتی نظیر عدم عبور DTMF و مشکل عدم قطع کردن تماس نیز آشنا شده و نحوه رفع این ایردات رایج در سیستم های تلفنی آموزش می بینید.

Configure Asterisk to deliver basic PBX functionality, including basic call routing, voicemail and directory services

Describe the telephony connections which Asterisk supports and identify the Digium hardware needed to enable this connectivity
Identify the basic characteristics of analog and digital PSTN connections and how VoIP compares and contrasts with these
Theory of Analog telephony, and how to connect Asterisk to the PSTN
 

هزینه ،زمان و مکان برگزاری دوره ها :


 
هزینه دوره 2روزه: 750 هزارتومان

برای اطلاع از  تاریخ های برگزاری دوره به تقویم آموزشی مراجعه کنید


برای ثبت نام و رزرو دوره فوق،  مبلغ 750 هزارتومان را از طریق صفحه زیر پرداخت نمایید.

ثبت نام دوره های استریسک مینیاتل
تلفن:   88853891
پیامک: 30007957951926

فرم ثبت نام

فرم ثبت نام
نام (*)
لطفا نام خود را وارد کنید
نام خانوادگی (*)
لطفا نام خانوادگی خود را و ارد نمایید
ایمیل (*)
ایمیل وارد شده معتبر نیست یا شما قبلا ثبت نام کرده اید
شماره همراه (*)
لطفا شماره همراه خود را بصورت صحیح وارد نمایید
متقاضی شرکت در کدام دوره هستید؟ (*)
Invalid Input
نحوه ی آشنایی (*)
Invalid Input
متن تصویر را وارد نماييد: (*) متن تصویر را وارد نماييد:
  بازخوانی
Invalid Input